Поврзете се со нас

Германија

Зошто сите големи екипи го сакаат во своите редови: Гол машината Халанд во акција (ВИДЕО)

Објавено

на

Ерлинг Халанд е еден од играчите пред кого е светла иднина, најдобрите години од неговата кариера, па интересно е да се види кој ќе го добие него, односно кој клуб ќе си подаде рака со Борусија Дортмунд за неговиот трансфер.

Засега тој останува во таборот на „милионерите“, а зошто за него се тепаат сите големи екипи најдобар доказ е следнава компилација со 38 голови на 41 натпревари за Дортмунд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни