Знаат да се радуваат: Швеѓанките со стил го прославија пласманот во четвртфиналето на СП (Видео)

Селекцијата на Шведска си обезбеди четвртфинале на Светското првенство во Германија и тоа откако со 33-21 ја декласираа репрезентацијата на Словенија.

Оваа убедлива претстава Швеѓанките ја заокружија со стил, со посебен перформанс и кореографија во соблекувалната која за брзо време се прошири на интернет и стана хит на социјалните мрежи.

Facebook Коментари