Поврзете се со нас

Македонија

Зивчевиќ одново ќе го носи дресот на Куманово

Објавено

на

Екипата на Куманово успеа да потврди уште едно име за новата натпреварувачка сезона-тоа е искусниот Ненад Зивчевиќ.

Ова за 35-годишниот Зивчевиќ е враќање во таборот на кумановци кои се амбициозни за следната кампања и ќе настапуваат како на домашната така и на меѓународната сцена.

Ненад е играч кој има променето многу клубови во кариерата, настапувано во различни земји, но кога е во прашање Македонија тој беше дел уште од Работнички, Лирија, МЗТ Скопје и Струмица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK KUMANOVO 2009 (@kkkumanovo)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни