Поврзете се со нас

Европски првенства

Зинченко го нема на списокот, Мудрик ќе ја предводи Украина во Скопје (ФОТО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/uafukraine

Месец јуни е резервиран за натпревари во квалификациите за Европското првенство, а најинтересни за нас се оние што ќе ги игра Македонија.

Еден од противниците е Украина која го објави списокот за таа средба, но и за дуелите со Германија (пријателска) и Малта кои се на програмата од 12 до 19 јуни.

На листата се 27 играчи, плус 5 резерви, список на кој ја нема најголемата ѕвезда Зинченко кој е повреден.
Во неговото отсуство лидер треба да биде Мудрик од Челси, а од поголемите имиња тука се Лунин од Реал, Миколенко од Евертон, потоа Јармоленко, Малиновски и напаѓачот Јеремчук.

Средбата со Македонија се игра на 16 јуни во Скопје. Претходно Украинците ќе играат со Германците на 12, додека на 19 имаат соочување со Малта.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни