Поврзете се со нас

Свет

Зидан знае на кого треба да му припадне „Златната топка“: Може се да направи, тој е неверојатен фудбалер!

Објавено

на

Славниот француски ас, Зинедин Зидан се вклучи во дебатата околу тоа кој треба да ја освои „Златната топка“ за оваа календарска година.

Неодамна „Франс Фудбал“ кој ја доделува оваа награда го сподели списокот од 30 играчи кои се во најтесен круг за ова признание, па во меѓувреме имавме можност да чиеме размислувања од повеќе големи имиња, играчи кои оставиле трага во историјата на овој спорт.

Поранешниот тренер на Реал Мадрид го дели ставот на некогашниот соиграч од оваа екипа Роналдо и смета дека „Златната топка“ треба да заврши кај Карим Бензема.

Легендарниот Роналдо знае кој е најдобар играч на светот: Тој е голем шампион!

-Бензема ја заслужува „Златната топка“. Тој е неверојатн фудбалер. На теренот може апсолутно се да направи. Имав голема чест да го тренирам. Тој е на врвот и се надевам ќе ја добие наградата, -порача популарниот Зизу.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни