Поврзете се со нас

Шпанија

Зидан за Мбапе: Тој ќе влезе во историјата на Реал…

Објавено

на

Foto:instagram.com/zidane

Килијан Мбапе веќе нема да го гледаме во дресот на Пари Сен Жермен или поточно нова дестинација е Реал Мадрид, а тоа воедно значи остварување на неговиот сон.

Мбапе долго време беше поврзуван со „кралевите“, но токму во 2024 година се создадоа услови конечно да се реализира таа операција.

Тој потпиша петгодишен договор што е доволно време за големи работи на „Сантијаго Бернабеу“, нешто во што не се сомнева легендарниот Зинедин Зидан.

-Мбапе сега е тука. Тој ќе влезе во историјата на клубот и сите ќе ги надмине, -смета Зизу.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни