Зидан: Клоп ми кажа дека сум 100. пати подобар од Салах

mohamed-salah-jurgen-klopp

Сити оние редовно и со години го пратат германскиот фудбал добро го знаат имато на Мохамед Зидан, играч кој промени неколку клубови и едно време беше најзначајните играчи на репрезентацијата на Египет.

Зидан имаше можност доста време да соработува со Јирген Клоп кој во една прилика му кажал на напаѓачот дека е 100 пати подобар од Мохамед Салах кој пак денеска германскиот стратег го води во Ливерпул.

-Клоп ми рече дека сум сто пати подобар од Салах, но морав да бидам попрофесионален. Клоп ми кажа дека имам голем талент и вештини, но треба повеќе да се фокусирам. Ако тоа направев, ќе можев да  бидам еден од најдобрите играчи во светот. Морав да бидам посветен на тренингот и да бидам попрофесионален за да го достигнам нивото на Салах во минатото. Мо е поголем професионалец од мене и повеќе е посветен на фудбалот како Роналдо и Меси, -истакна Зидан кој денеска има 38 години.

Facebook Коментари