Поврзете се со нас

Македонија

ЖРК Чаир договори репрезентативка на Турција

Објавено

на

ЖРК Чаир почна да го гради тимот за наредната сезона, а дека амбициите се големи доволно говори што клубот успеа да договори репрезентативка на Турција.

Македонскиот провлигаш соопшти дека е обезбеден потписот на Севдe Озкан, ракометарка која може да одговори на две позиции-десно крило и десен бек.

Озкан доаѓа во Чаир од екипата на Јенимахал. Претходно скопскиот тим ги договори Марија Галевска и Клеа Ајвази.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни