Поврзете се со нас

Англија

Жота состави тим од најдобрите соиграчи во кариерата, немаше место за ѕвездата на Јунајтед (ВИДЕО)

Објавено

на

Диого Жота со неговата Португалија ќе се обиде да дојде до титулата на престојното Европско првенство кое ќе се одржи во Германија, но пред почетокот на тој голем настан има уште неколку дена, па офанзивецот доби една интересна задача, да состави дрим тим од соиграчи.

Имено асот на Ливерпул низ досегашната кариера има соработувано со квалитетни имиња и токму од нив изгради идеална еднинаесетка во која интересно се стави и себеси заедно со Роналдо и Салах во нападот.

Занимливо е тоа што наместо себеси не го стави Садио Мане или пак што воошто во составот го изостави сонародникот Бруно Фернадеш.

Ова е неговиот избор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни