Поврзете се со нас

Англија

Жота како Вернер: Португалецот не реализираше чист зицер против Кристал Палас (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Ливерпул не дозволи никаков изненадување и славеше над Кристал Палас со 3-0 на денешната средба од петтото коло во Премиер лигата.

Садио Мане, Мохамед Салах и Нави Кеита беа стрелци на погодоците, но пред тоа да се случи големо промашување имаше португалскиот репрезентативец Диого Жота. Се играше 38 минута кога Жота се најде во идеална прилика за да донесе водство, но тој го префрли целиот гол со што дефинитивно ги разочара навивачите на „Енфилд Роуд“.

За среќа оваа утка не донесе неволја за домаќините кои во продолжението дојдоа до трите посакувани бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни