Поврзете се со нас

Шпанија

Жоао Феликс повторно се повреди

Објавено

на

Младата ѕвезда на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс повторно се повреди и го очекува нова пауза од фудбалските терени.

Португалецот во актуелнава кампања веќе двапати беше повреден и мораше да пропушти над 10 натпревари за да сега на тренингот ги истекне лигаментите на коленото. Според прогнозите Феликс треба да паузира околу три седмици што значи може и да биде подготвен за настап за првата средба по враќањето на фудбалот во Примера против Атлетик Билбао.

Останува да видиме како ќе тече неговиот процес на рехабилитација на играчот кој во првата своја сезона во Атлетико досега настапи на 28 натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни