Поврзете се со нас

Шпанија

Жоао Феликс постигна гол, па ги поздрави навивачите на Атлетико (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona

Португалскиот репрезентативец, Жоао Феликс беше играчот кој го реши дербито меѓу Барселона и Атлетико Мадрид во шпанската Примера.

Офанзивецот кој оваа сезона ја игра во дресот на шпанскиот шампион како позајмен играч токму од Атлетико успеа да го матира Облак во првото полувреме што се покажа како доволно, пресудно за освојување на трите бода.

Жоао низ натпреварот имаше многу дуели со довчерашните соиграчи, а тој во пресметката најде време и за гостинските навивачи на кои и испрати бакнеж по постигнатиот погодок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни