Поврзете се со нас

Шпанија

Жоао Феликс ги посочи најдобрите играчи во светот и ги налути фановите на Барса (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona

Барселона се уште нема донесено конечна одлука за Жоао Феликс и покрај тоа што Лапорта и Деко планираат да го задржат на „Камп Ноу“, но со изјави како оваа последната за „Ел Чирингито“, Португалецот сигурно нема да си помогне во обидот да ги освои симпатиите кај фановите.

Португалската суперѕвезда во моментов е насочен кон подготовките за Европското првенство, но во емисијата која ја одработи за познатата шпанска емисија, реши да ги издвои и најдобрите играчи во светот.

Иако доби прашање да избере еден кои се издвојува од сите други, Жоао Феликс првично реши да избере три имиња, за на крајот да го скрати изборот на две.

Феликс во своето обраќање именуваше двајца фудбалери на Реал Мадрид како најдобри во светот, па сосема очекувано добива и доста критики од фановите на Барса.

Според Жоао, најдобри играчи во светот во овој момент се Килијан Мбапе и Винисиус Жуниор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни