Жоакин со „магија“ насамари соиграч и стана хит на социјалните мрежи (Видео)

zoakin

Жоакин има неверојатно големо значење за Бетис, а ветеранот е капитен и лидер на својата екипа на и надвор од теренот.

Она што во моментов го прави екстра популарен на социјалните мрежи е „магијата“ која му ја продаде на соиграчот Алфонсо Педраса, а со која ги изнасмеа и сите присутни во просторијата за масажа.


View this post on Instagram

Me comunica el var que entro!! @alfonsopedraza9 @marcosalvarezpf ‍♀️#fijarzebien #joaquintamariz #queartejoe

A post shared by Joaquin Sanchez (@joaquinarte) on

Facebook Коментари