Животната приказна на нашиот центар: Антиќ во центарот на вниманието на Евролигата (Видео)

pero pozdrav fener

Поранешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Перо Антиќ освен што во јавноста во моментов е актуелен со своето интервју за српски „Блиц“, центарот доби и посебно внимание од Евролигата која направи една компилација од 4 ипол минути во која во фокусот е кариерата и животната приказна на нашиот голем ас.

Се говори за трите евролигашки титули освоени со Олимпијакос и Фенербахче како и за кам-бекот и предизвикот одново да се биде дел од Црвена Звезда.

Facebook Коментари