Поврзете се со нас

Европски првенства

Жива легенда: ЕХФ ја одбележа „бомбата“ на Лазаров (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонија со победа ги почна квалификациите за Европското првенство во 2022 година, победа над Финска во која блескаше капитенот Кире Лазаров со 11 голови.

Лазаров и на 40 години уште еднаш потврди дека е лидер, предводник на оваа репрезентација, а неговата одлична партија ја одбележа и Европската ракометна федерација (ЕХФ) која го сподели неговиот „проектил“ од второто полувреме од пресметката со Финците.

ЕХФ го опиша Кире како жива легенда која како секогаш си ја врши својата работа во дресот на Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни