Поврзете се со нас

Италија

Жиру почна да се прилагодува на животот во Италија, си „гази“ на италијански (ВИДЕО)

Објавено

на

Оливие Жиру од ова лето е нов член на италијанскиот клуб Милан каде со своето искуство, квалитет и знаење треба да помогне истиот да продолжи да напредува, да биде при самиот врв во Италија и секако да има забележителни резултати во Европа.

Французинот не губи време и веќе добро говори италијански и тоа може да се забележи во интересното негово видео во кое веќе го има научено и специфичниот италијански гест.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни