Поврзете се со нас

Лига на шампиони

ЖФК Љуботен го дозна ривалот во ЛШ

Објавено

на

Foto: FB/ЖФК Љуботен - Тетово Официјална Страна

Најдобриот македонски женски клуб ЖФК Љуботен го доби ривалите за полуфиналната квалификациска рунда во Лигата на шампионите.

Клубот од Тетово ќе биде дел од турнирот на кој домаќин ќе биде Твенте. Холандскиот клуб ќе се соочи со Кардиф Сити од Велс, додека Љуботен оди на битка со Валур од Исланд.

Победниците потоа ги очекува финален дуел за место во наредната фаза, а поразените ќе играат за престиж.

Мини турнирите ќе се играат во периодот од 4 до 7 септември.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни