Поврзете се со нас

Репрезентација

Женската A репрезентација на тренинг камп во Бугарија

Објавено

на

foto: ffm.mk

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ќе одржи тренинг камп во Банско, Бугарија во периодот од 26. Јуни до 3. Јули 2024.

Тренинг кампот е подготовка за престојните квалификациски натпревари со Летонија на 12. септември во Скопје и со Словенија четири дена подоцна на гостински терен.

Список на повикани фудбалерки од селекторот Александар Андов:


Голмани: 

Берна Каначки – Карсон, УСА

Викторија Пачурува – ЖФК Тиверија 

Кристина Павловска – ЖФК Шкенфија 

Миа Петровска – ЖФК Бохум Германија 

Одбрана:

Ане Бошевска – ЖФК Тиверија 

Павлинка Николовска – ЖФК Луботен 

Викторија Надева – ЖФК Тиверија 

Галабовска Теона – ЖФК Тиверија 

Кристина Мојсоска – ЖФК АСС Унитед 

Елена Панеска – ЖФК Каменица Саса 

Ихмите Лимани – ЖФК СВ Веинберг 67, Германија 


Среден ред:

Катерина Петкова – ЖФК Истатов 

Радица Велкова – ЖФК Каменица САСА

Хава Мустафа – ЖФК Шкендија

Александра  Марковска – ЖФК  Љуботен

Симона Мајер – Макаби, Израел

Ленче Андрееска 

Елена Петревска – ЖФК Љуботен

Наташа Андонова – ЖФК Леванте, Шпанија

Напад:

Илза Максути – ЖФК АСС Јунајтед

Бојана Петкова – ЖФК Љуботен

Лора Сулејмани – GPSO 92, Франција

Веса Села – ЖФК АС Јунајтед

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни