Поврзете се со нас

Македонија

Ждрепката ги одреди полуфиналните парови во фудбалскиот Куп

Објавено

на

Денешната ждрепка за полуфиналната рунда на македонскиот фудбалски Куп најави интересни натпревари кои ќе бидат на програмата следниот месец.

Актуелниот лидер Струга за противник го доби Силекс во поизрамнет дуел според актуелната ситуација на табелата, додека Шкендија ќе се соочи со Македонија Ѓорче Петров.

Според правилата, ќе се игра по еден натпревар, по што ќе бидат познати и патниците во мајското финале.

Полуфиналните дуели се закажани за 5. април.

Актуелен победник на Купот е полуфиналистот Македонија Ѓорче Петров.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни