Поврзете се со нас

Шпанија

Зелено светло: Шпанската Примера може да се врати од 8 јуни

Објавено

на

Шпанскиот премиер, Педро Санчез даде зелено светло за враќање на Примера од 8. јуни.

Најдобрата шпанска фудбалска конкуренција беше суспендирана во месец март поради коронавирусот, но откако ситуацијата се смири, се стави под контрола, се создадоа услови и како што стојат работите најверојатно од петок 12 мај ќе започнат возбудувањата.

Клубовите во Ла Лига во моментов тренираат во мали групи до 10 лица, откако првично се вратија на индивидуален тренинг на почетокот на овој месец.

Кога е во прашање пак табелата, Барса е на првото место со 58 бода или поточно има два бода повеќе во однос на Реал Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни