Поврзете се со нас

АТП

Збунетиот Прижмиќ се загуби во тунелот, Ѓоковиќ му го покажа патот кон теренот (Видео)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/rolandgarros

Новак Ѓоковиќ го започна настапот на годинешното издание на Аустралијан Опен со дуел против 18-годишниот Дино Прижмиќ, на кој српскиот тенисер ја има улогата на голем фаворит.

Светскиот рекет број еден е еден од идолите на хрватскиот тинејџер кој првпат настапува на грен-слем во сениорска конкуренција, а Ѓоковиќ мораше да му помага на Прижмиќ уште пред двајцата да се најдат на теренот.

Хрватот се загуби во тунелот и тргна во погрешна насока, па Ѓоковиќ беше тој кој му посочи дека направил грешка и ги освои симпатиите на фановите во оваа комична сцена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни