Затоа беше прв пик на драфтот: Симонс го измеша Олиник и со моќна атракција ја здиви публиката во Филаделфија (Видео)

simons

Минатава ноќ во НБА лигата се одиграа првите четири натпревари од првата рунда на плејофот, натпревари на кои беа остварени очекувани резултати со исклучок на малото изненанадување кое Њу Орлеанс го приреди во Портланд.

Нормално овие средби донесоа и квалитетни потези, акции од кои пет се најдоа на најновата Топ листа. Позицијата број еден е резервирана за првиот пик на драфтот од 2016 година, Бен Симонс кој си поигра и измеша Кели Олиник пред со страшно забување ја воодушеви публиката во Филаделфија.

Facebook Коментари