Поврзете се со нас

Свет

Започна новиот предизвик: Кузмановски тргна со Хановер (ФОТО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Филип Кузмановски како што е познато од оваа сезона ќе го носи дресот на Хановер Бургдорф.

Токму денеска бекот од Битола ја имаше првата прозивка во таборот на бундеслигашот и имаше можност да се запознае со тренерот и останатите негови соиграчи. Кузмановски и позираше со тренерот Антонио Карлос Оргега, стратег кој се очекува да му даде голема шанса, минутажа на нашиот репрезентативец која дефинитивно ја немаше во претходната средина во Магдебург.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни