Поврзете се со нас

НБА

Загревање за возбудувањата во НБА лигата: Најмоќните забивања на тестовите во Флорида (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Во петок наутро се враќаат возбудувањата во НБА лигата со дуелите Њу Орлеанс Пеликанс-Јута Џез и Лос Анџелес Лејкерс-Лос Анџелес Клиперс.

Со овие средби ќе се отвори турнирот во Флорида, место на кое ќе се заокружи регуларниот дел, а потоа и ќе се комплетира сезоната со плејоф битките за титулата. Се очекува да биде супер интересно со оглед на тоа што никој ќе ја нема предноста на домашниот терен, на публиката, фановите што секако ќе биде едно ново искуство.

Во продолжение како загревање за вистинските возбудувања погледнете ги најдобрите забивања од пријателските средби кои се одиграа изминативе денови. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни