Поврзете се со нас

Македонија

Задоволниот Гачевски испрати порака: Вардар е таму каде што треба да биде, на врвот

Објавено

на

Составот на Вардар направи пресврт и ги освои трите бода на пресметката со Караорман во Струга, победа со која „црвено-црните“ дојдоа во првото место во Втората македонска лига.

Десниќ и Жоглев погодија за четврто славје во петтиот првенствен натпревар на Вардар, па сега скопскиот тим има 13 бода и е на позицијата која води директно во најсиллната домашна фудбалска конкуренција.

Овие случувања, овие резултати беа инспирација за голманот Филип Гачевски да испрати порака и ги поздрави оние кои не веруваат дека најтрофејниот македонски клуб ќе се врати во ПМФЛ.

-После долго време се вративме каде што треба да бидеме, на врвот, -порача популарниот Гача.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни