Заборави дека не е на своето место: Симеоне од трибините викаше по играчите на Атлетико (ВИДЕО)

simeone

Атлетико Мадрид со пресврт успеа да слави над Вилјареал со 3-1 и на тој начин да ја заокружи перфектената недела во која го срушија и актуелниот европски шампион Ливерпул.

Во самиот финиш на средбата на „Ванда Метрополитано“ се случи и една интересна, симпатична ситуација во која во главна улога беше Диего Симеоне. Аргентинецот поради казна не можеше да биде крај аут линијата, па од трибините, ложата довикуваше по своите играчи или во случајот Саул Нигез.

Колку е баш реално дека Саул го слушна темпераментниот стратег, сами проценете.

Facebook Коментари