Поврзете се со нас

Светски првенства

Вујовиќ: Данците ме третираат како криминалец

Објавено

на

Веселин Вујовиќ ги налути Данците со изјавата во која го рече дека нивниот репрезентативец Матијас Гидсел е „мал глушец“ поради односот кон Домагој Дувњак, а во новата изјава за „Индекс“ открива дека станал мета на данските медиуми и нивната ракометна јавност.

– Не очекував ваква реакција кон мене, кон Дувњак и хрватската репрезентација. Неверојатна е количината на омраза која ја добивме.

– Се однесуваат со мене како да сум криминалец, немав никаква намера да навредам никого, но не ми беше јасно дека едно младо момче може да одбие да се поздрави со величина како Дувњак.

– Сакав да остане на тоа, но работите што се случуваа подоцна излегоа од рамките на нормалното. Дури и ќерка ми добива навреди на социјалните мрежи, а данските медиуми ги актуелизираа сите грешки кои сум ги правел во кариерата – истакнал Вујовиќ кој на ова СП беше селектор на Иран.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни