Поврзете се со нас

Свет

Втор интернационален предизвик: Серафимов потпиша за унгарски прволигаш (ФОТО)

Објавено

на

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Никола Серафимов по вторпат во својата кариера ќе игра надвор од нашите граници.

Серафимов кој имаше одлични настапи во дресот на Академија Пандев се одлучи да ја прифати понудата од унгарскиот прволигаш Залаегерсег и да потпише тригодишен договор.

Никола е стопер, а по потреба може да помогне и како играч за врска, па таа негова способност, квалитет на одговори на повеќе позиции дефитивно го ценат во таборот на Залаегерсег.

Македонецот во досегашната кариера има играно за Јихлава од Чешка и Вардар, во новата средина ќе го носи дресот со бројот 31.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни