Поврзете се со нас

Македонија

Време е за Куп финале: Познати составите на Македонија ЃП и Силекс во битката за излез во Европа

Објавено

на

Македонија Ѓорче Петров и Силекс денеска со почеток од 18:00 часот ќе вкрстат во финалето од Купот на Македонија во фудбал.

Победникот на оваа средба освен трофејот ќе си обезбеди и европско лето, па јасно е дека и двата тима имаат мотив плус на финалниот натпревар.

Средбата се игра на националната арена „Тодор Проески“, а и двајцата тренери на истата ќе истрчаат со своите најдобри состави.

Силекс како второлигаш влегува во овој финален натпревар, додека пак Македонија Ѓорче Петров „за влакно“ неуспеа да обезбеди излез во Европа преку лигашкиот дел од шампионатот, па шансата за такво нешто ќе ја бара токму преку купот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни