Поврзете се со нас

Олимписки игри

Вознемирувачка сцена од ОИ во Пекинг: Финец со скиите „слета“ на камерманот кој снимаше крај патеката (Видео)

Објавено

на

Вознемирувачки инцидент се случи во денешната програма од Олимписките игри во Пекинг кој за среќа помина без посериозни последици.

Финскиот фристајл скијач, Јон Салинен буквално „слета“ со своите скии врз главата на камерманот кој од самиот раб го снимаше настапот на скијачот.

На половина од трката, Салинен загуби контрола и удри во камерманот кој веднаш падна по ударот, но за среќа не се здоби со посериозни последици.

– Не бев ни сигурен дали ќе скијам во вториот обид по мојот судир. Се надевам дека камерманот е во ред, слетав директно на него, -изјави Салинен.

Финецот не успеа да обезбеди пласман во второто возење откако заврши на последното, 23 место во квалификациите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни