Поврзете се со нас

Македонија

Воска Спорт се раздели со шест играчи

Објавено

на

Foto: FB/F.C Voska Sport

Македонскиот прволигаш Воска Спорт ја информираше јавноста дека шестмина играчи не се повеќе дел од клубот.

Имено дресот на клубот од Охрид нема да го носат искусниот голман Хадис Вели како и Фатих Исмаили, Бесар Исени, Александар Ѓорѓиески, Бујар Хајдари и Сикиру Олатубосун.

Со ова Воска најави промени во екипата која првиот дел од сезоната во ПМФЛ го заврши на 9. место со 20 освоени бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни