Поврзете се со нас

Италија

„Волчицата“ во акција: Рома е на добар пат да обезбеди уште едно бесплатно засилување

Објавено

на

Foto:twitter.com/OfficialASRoma

Италијанскиот прволигаш Рома имаше солидна сезона во која заврши на шестото место во Серија А, но играше и во финалето на Лига Европа каде по една драма која заврши со пенал рулет загуби од специјалистот за трофеи во ова натпреварување-Севилја.

Жозе Мурињо по се изгледа останува на клупата, па клубот сака да му ги исполни сите желби, да му направи поконкурнентен тим. „Волчицата“ веќе го обезбеди потписот на досегашниот член на Лион, Усем Ауар, а како што стојат работите е на добар пат да добие уште едно бесплатно засилување во името на Еван Ндика.

„Калчомеркато“ пренесува дека Ндика е на чекор од преселба на „Олимпико“, поточно теренот е подготвен за петгодишен договор.

Французинот има 23 години, последниве пет сезони ги мина во бундеслигашот Ајнтрахт Франкфурт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни