Во стилот на Штербик: „Џамбо“ Милиќ со фантастична одбрана го откажа Нексе (Видео)

milic

Вардар успешно го реши и гостувањето кај Нексе во Нашице со што сега има осум од осум во СЕХА регионалната лига. Еден од најзаслужните за овој триумф од 30-21 беше голманот Страхиња Милиќ кој имаше 12 успешни интервенции од кои една се издвои и беше прогласена за најдобра.

Популарниот Џамбо во стилот на својот клупски колега Штербик ги откажа домаќините.

Facebook Коментари