Поврзете се со нас

Балкан

Во пакет заедно со екс напаѓач на Македонија ЃП: Николов пред трансфер во втората турска лига

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов е пред нов предизвик во својата кариера прв во Турција.

Како што пренесуваат медиумите големиот борец е желба на турскиот второлигаш Маниса кој освен Николов го посакува и Басит Абдул Калид, односно двајцата во пакет од Шериф Тираспол би се преселиле во новата средина.

Калид добро и е познат на македонската јавноста затоа што во сезоната 2020/2021 го носеше дресот на Македонија Ѓорче Петров по што преку Тунис стигна во Молдавја во Шериф.

Кога е во прашање Николов тој сениорската кариера ја започна во романски Виторул Констанца по што играше за Вардар, Фехервар и Лече.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни