Поврзете се со нас

Свет

Во одбрано друштво: Деспотовски се најде во идеалниот тим на Ворскла на сите времиња (ФОТО)

Објавено

на

foto: FB/Filip Despotovski

Поранешниот македонски репрезентативец, Филип Деспотовски се најде во најдобриот тим на сите времиња на Ворскла Полтава.

Деспотовски две години беше дел од украинскиот клуб (2008 до 2010 година), период во кој Филип беше значаен играч, период во кој овој клуб го освои и Купот на Украина.

Тие негово изданија беа доволни за да Македонецот биде во одбрано друштво, биде избран во идеалниот тим кога се во прашање најдобрите странци што играле за Ворскла.

Во оваа единаесетка имаше место и за Таулант Сефери, некогашниот бисер на Работнички кој прво играше за Македонија, но потоа продолжи да настапува за Албанија како и Јован Маркоски кој има македонски корени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни