Поврзете се со нас

Италија

Во негов стил: Ибрахимовиќ сам си честиташе роденден (ФОТО)

Објавено

на

Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ денеска го слави 41. роденден, а по тој повод секако стигнаа доста честитки од неговите колеги, фудбалските работници.

Меѓутоа Ибра не би бил Ибра ако не направи нешто специфично, па на социјалните мрежи сам си го честититаше роденденот при што објави фотографија од уникатен модел на Ферари, нов ѕвер кој по се изгледа ќе ја зголеми неговата колекција на автомобили.

Швеѓанецот веќе некое време не е активен на терените, закрепкува од повредата со тоа што се очекува да биде фит и подготвен дури во 2023 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни