Поврзете се со нас

Промоции

Во наградната игра на MOZZART 48 играчи освоија парични награди

Објавено

на

Заврши големата наградна игра „Погоди го најдолгиот тикет“ која ја организираa Mozzart обложувалници, во период од 16 ноември до 27 декември. Секоја недела, играчите имаа можност да го погодат најдолгиот тикет и да освојат 1.000 евра! А, секој ден, играчите кои што погодија најголем број натпревари освоија по 100 евра!

Нашите играчи секој пат со нетрпение ги очекуваат наградните игри кои ги организираме, особено оние кои што веќе ни прераснаа во традиција, како што се „Погоди го најдолгиот тикет“, „Погоди ја најголемата квота“ и „Наплати го најголемото промашување“. Ни претставува вистинско задоволство што овој пат наградивме дури 48 добитници, а ги повикуваме играчите да нè следат и во нареден период, бидејќи подготвуваме нови изненадувања. Честитки до сите добитници кои со одлични добивки ја заокружија 2021 година и го следеа нашиот слоган – Биди победник“. – изјавија од менаџментот на Mozzart.

За потсетување, во наградната игра „Погоди го најдолгиот тикет“ учествуваа добитните тикети, а во пресметка влегуваа натпреварите кои имаа квота од минимум 1,35. Сите настани на тикетот мораше да бидат спортски настани, условот не го исполнуваа системски тикети, како и тикетите за обложување во живо.

Во дополнителната наградна игра „Погоди најголем број натпревари“ играчите можеа да го наплатат своето најголемо промашување. Секој ден, најдолгиот недобитен тикет со најголем број на погодени натпревари добиваше парична награда од 100 евра, па така дури 42 добитници за својот најдолг недобитен тикет освоија по 100 евра. Сите добитници на дневни и неделни награди можете да ги погледнете на овој линк.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни