Поврзете се со нас

Англија

Во Манчестер импресионирани од новото засилување кое блеска на тренинзите, наскоро добива шанса (Видео)

Објавено

на

blank

Во Манчестер Јунајтед се импресионирани од новото засилување, Амад Диало кој во клубот пристигна овој јануари од редовите на Аталанта.

18 годишниот офанзивец веднаш почна да се наметнува на Оле Гунар Солскјер со одличните изданија на тренинзите на сениорскиот тим на Манчестер Јунајтед. Се очекуваше Солскјер да му дава повремена минутажа на Диало, но како што стојат работите, младиот офанзивец многу скоро ќе добие шанса за деби настап на кој ако ги прикажува партиите кои ги прикажува на тренинзите дефинитивно ќе остане подолго во сениорскиот тим.

За разлика од него, другото младо засилување кое во Англија е од летоска, Факундо Пелистри не се наметна толку многу, па следните шест месеци ќе ги мине на позајмица во клуб од Ла Лига.

Шансата која ќе ја добие Амад Диало му пречи и на Даниел Џејмс кој не добива голема минутажа од Оле Гунар Солскјер, па и младиот велшки фудбалер би можел да побара поголема минутажа во друг тим каде би играл како позајмен фудбалер.

На последното видео објавено на офицјиалниот профил на Манчестер Јунајтед може да се забележи фантастичната техника на Амад Диало кој без проблем ја тресе мрежата на голманот на тренингот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни