Поврзете се со нас

Боречки спортови

Во Јапонија дрмаше силен земјотрес од седум степени по рихтер, реакцијата на навивачите во салата стана хит (Видео)

Објавено

на

blank

Во саботата Јапонија беше погодена од силен земјотрес од седум степени според Рихтеровата скала.

Властите во оваа земја веднаш објавија тревога за опасност од цунами затоа што епицентарот на земјотресот бил во близина на островот Хоншу.

Интересно видео се појави на социјалните мрежи од салата во која се одржуваа кечерски борби проследени од публиката која беше дојдена да ужива во мајсториите на кечерите.

Кога започна земјотресот кој траеше цели 20 секунди, во салата се почна да се тресе, меѓутоа Јапонците, кои се навикнати на чести потреси воопшто не се помрднаа со што станаа хит на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни