Поврзете се со нас

Формула 1

Во чест на Шумахер: Легендата во еден збор!

Објавено

на

blank

Михаел Шумахер денес го прослави својот јубилеен 50. роденден, продолжувајќи ја самонаметнатата медиумска изолација по скијачкиот инцидент од кој се здоби со сериозни повреди на главата.

Во видео записот продуциран за официјалниот канал на „Facebook“, неговите современици и ривали по овој повод се обидоа да евоцираат спомени и да го опишат во еден збор. Меѓу анкетираните се Алонсо, Монтоја, Хил, Маса, Алези и Бријаторе, секој со своја дефиниција за седумкратниот шампион.

Видеото може да се види само ако ја посетите официјалната фан страна на ФБ кликнувајќи на линкот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни