Поврзете се со нас

Италија

Во Аталанта владее одлична атмосфера пред дербито со Јувентус: Муриел доби специјално роденденско изненадување (ВИДЕО)

Објавено

на

Аталанта утре ја очекува битка со Јувентус која е доста важна со оглед на тоа што двете екипи се борат за пласман во Лигата на шамионите.

„Старата дама“ има доста проблеми во оваа сезона, па тоа клубот од Бергамо ќе се обиде да го искористи во ситуација кога за гостите нема да настапи ниту Кристијано Роналдо. Во таборот на Аталанта владее одлична атмосфера, па така пред некој ден Госенс доби дрес од соиграчите и тоа од Роналдо, играч кој одбил да му го тоа да го направи по последниот натпревар меѓу двете екипи.

Госенс си доби дрес на Роналдо и тоа пред дербито со Јувентус (Видео)

Сега пак соиграчите одлучија да се пошегуваат со Луис Муриел кој вчера го прослави 30. роденден. Тој доби специјално изненадување, неговиот автомобил доби поинаков изглед со честитка за роденденот.

-Фала многу за прекрасното изненадување. Цел час ги вадев овие проклети работи, -напиша Колумбиецот на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни