Поврзете се со нас

Свет

Влезе во посакуваниот ритам: Даци даде уште еден гол за Вестерло

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Ердон Даци влезе во посакуваниот рутам и гол форма во Белгија во дресот на Вестерло.

Некогашниот талент на Вардар денеска ја затресе мрежата на Виртоа и тоа во победата од 2-0. Ова за Даци беше трет гол во низа со оглед на тоа што погоди воо претходните две кола против Ломел и РВДМ.

Напаѓачот се најде на вистинското место во 66 и го постави конечниот резултат. Составот на Вестерло по 9 кола е лидер на табелата со 23 и ако продолжи вака тогаш повеќе од јасно е дека не му бега враќање во елитната белгиска конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни