Поврзете се со нас

Македонија

Влезе во победничка серија: Работнички му се реваншираше на Куманово

Објавено

на

blank

Кошаркарите на Работнички фатија победнички ритам во домашниот шампионат, па така откако ги средија Вардар и ФМП Академија славеа и над Куманово со 79-72.

Ова беше интересна пресметка во која центарци стигнаа до победата благодарение на подобрата игра во вторите 20 минути кои ги реализираа со 42-33 што беше доволно за славје во СРЦ „Кале“. Со овој резултат избраниците на Димитар Мираковски им се одмаздија, реваншираа на кумановци кои беа доминатни на нивната претходна пресметка на 13 март (95-70).

blank

blank

Питс реализираше 32 поени со 4 скока и 5 асистенции, Младеновски имаше дабл-дабл до 18 поени и 14 скокови.

Ѓекиќ и Ливингстон кај поразените искомбинираа 48 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни