Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Влезе со топката во голот: Мајсторијата на Дибиров е на Топ 5 листата на ЕХФ (ВИДЕО)

Објавено

на

Крилото на македонскиот шампион Вардар, Тимур Дибиров е автор на еден од петте најубави голови во 10. рунда во Лигата на шампионите.

„Црвено-црните“не успеаа да ја прекинат лошата серија и загубија на гостувањето во Хрватска кај ППД Загреб со 23-22, но ако има нешто позитивно да се извлече тоа е ова признание на Дибиров кој се најде на петтото место на одбројувањето на медиа тимот на ЕХФ.

Првата позиција е резервирана за Тобиас Грондал од Елверум.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни