Поврзете се со нас

Италија

Влаховиќ со порака до навивачите на Јувентус: Подготвен сум да одам во пеколот…

Објавено

на

Тимот на Јувентус доживеа болен пораз од Интер во финалето на Купот на Италија, пораз кој значеше дека клубот ќе ја заврши оваа кампања без освоен трофеј.

„Старата дама“ губеше на оваа средба, но успеа да направи пресврт за водство од 2-1, но потоа „нероаѕурите“ одново дојдоа до свои минути, израмнија на 2-2 за да во продолженијата со погодоците на Перишиќ да го обезбдат трофејот во ова натпреварување.

Ова беше разочарување за клубот од Торино, но постои волја, желба за работа и многу подобри резултати во иднина и за тоа најдобро говори порака која ја испрати Душан Влаховиќ.

-Ваквите натпревари болат. Ама научив една работа, подготвен сум да одам во пеколот со тебе ако тоа не врати во рајот, -истакна Душан кој со ова дополнително ги „купи“ навивачите на италијанскиот великан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни