Влаховиќ самокритичен: Морав да ги искористам тие шанси…

Јувентус веќе некое време има пад во формата, па така против Наполи (2-1) го доживеа третиот пораз во петте последни натпревари во Серија А. „Старата дама“ загуби со гол во самата завршница преку Распадори (88 минута), резултат кој можеше да се избегне ако гостите искористеа дел од шансите, полушансите, односно одговорноста за тоа ја презема … Продолжи со читање Влаховиќ самокритичен: Морав да ги искористам тие шанси…