Владимир Пановски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ шампионатот во Италија

rfm

Селекторот на женската кадетска репрезентација на Македонија, Владимир Пановски со соопшти списокот на повикани ракометарки за ЕХФ шампионатот во Италија.

На листата се 22 раконетарки и истите треба да се јават на собирот закажан за 15 јули од 15 часот во спортската сала Автокоманда. Да потсетиме нашата селекција е во групата Б заедно со Полска, Белорусија, Италија и Азербејџан. Првиот натпревар го играме против Италија.

kadetki

Facebook Коментари