Вистинско уживање-најдобрите 10 потези на Евробаскетот: Брутални атракции на Дончиќ, Порзингис, Тајс…(Видео)

porzingis

Во неделата во Истанбул заврши Евробаскетот и тоа со триумф на селекцијата на Словенија која одигра еден феноменален, перфектен турнир и без ниту еден пораз дојде до златото и титулата.

Овој шампионат освен квалитетна кошарка ни донесеа и топ потези, па ФИБА направи една Топ 10 листа во која и тоа како има што да се види, поени за историја, перфектни дриблинзи, монструозни забивања…

Facebook Коментари