Поврзете се со нас

Шпанија

Вистинско лудило: Реакцијата на Чави по победничкиот гол на Барселона на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona

Барселона излезе како победник од лигашкото дерби со Реал Мадрид (2-1) и е на добар пат да ја освои титулата во Примера со оглед на тоа што има 12 бода предност на 12 кола до крајот на шампионатот.

Каталонците со пресврт дојдоа до трите големи бода, а интересно е што двата гола ги даде во самата завршница на првото и второто полувреме. Серхи Роберто израмни на 1-1 во 45 минута, додека пак Франк Кеси во 92 даде гол за ерупција на „Камп Ноу“.

Токму по тој погодок на Кеси луда, искрена реакција имаше домашниот тренер Чави Ернандез кој не остана мирен, ги покажа сите емоции и колку му значи овој триумф.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни